Wednesday, May 06, 2009

Melekler & Şeytanlar / Angels & Demons


Melekler & Şeytanlar Dan Brown'un Da Vinci'nin Şifresinden önceki kitabıydı. 2006 yılında (tarihi yanlış hatırlıyor olabilirim) o kadar meşhur olmuştu ki bu kitaplar, ben elime alıpta okuyamayınca kendime kızmıştım, beni neden sarmıyor diye. Sonra Da Vinci'nin filmini de izledik ve neden okuyamadığımı o zaman anladım. Beni sarmamıştı.. Binleri peşinden götürmüş olabilir ama ben okuyamamıştım işte.
Kitabını okuyamadığımdan Melekler ve Şeytanlar filminin fragmanı ilgimi çekmişti aslında, izlemeye değer bir film olduğunu düşündüm ve Warner Bros'un bu film için özel gösterimdeki davetine katıldım. Film ABD'de de Türkiye ile birlikte 15 Mayıs'ta vizyona girecek, bu kadar hayranı olan bir filmi, bize önceden izlettiği için Warner Bros'a ayrıca teşekkür ederim.
Filmde; Papa'nın ölümünden sonra yerine seçilecek 4 papa adayını ve Cern labaratuarlarında hazırlanan patlayıcı maddeyi kaçırıp, papaları öldüren bir örgütü yakalama ve Vatikan havaya uçmadan önce, patlayıcı maddeyi bulup, Roma'yı kurtarmaya çalışan bir macerayı seyrettik.
Film vasattı bence tahmin edilebilirdi, sadece bir kaç yerde şaşırdım. En iyisi susayım, yoksa çok daha fazlasını kaçırıcam ağzımdan, ben susayım, siz izleyin, sonra yine konuşalım... Yukarıda da dediğim gibi, film 15 Mayıs'ta sinemalarda...

3 comments:

hatisss said...

minişim kitabı okuduydum sene 1800 ler :p kitabı okuduğumda çok beğenmiştimm..da vinci şifresinin kitabı da ok sürükleyiciydi onu da bi nefeste okumuştum ki beni bilirsin :D pek aram yoktur okumakla:p ama film vasattı..kitabı okuyup kendi kurduğum film ile ekranda gördüğüm olmamıştı..neyse paylaşiim didim :) belki kitabı okusan daha bi severdin belki kim bilir belki tarzın değil :)

Mine Yaman said...

hatişim tatlım, bence izlemelisin filmi, biliyorsun ben de pek filmlerden anlamam zaten :D

Unknown said...

Regardless if you are a self-aware appearance aficionado or an alone who is just searching for a comfortable brace of ugg boots for applied use, you will never go amiss with the ugg black style. For abounding years the Classic abbreviate uggs from ugg ultimate bind accept been a close favourite with women about the globe. However, this year we can see the new ugg infant's erin acceptable just as popular.